V psychiatrické nemocnici se většinou nekončí, ale naopak začíná se zcela novým životem a náhledem na nemoc.

- Jsme svépomocná skupina se zaměřením na duševní zdraví

- Jsme otevřeni lidem s duševním onemocněním od 18 let bez ohledu na diagnózu, jejich rodinným příslušníkům a všem, které zajímá téma duševního zdraví.

Vytváříme prostor pro:

- sdílení a povzbuzení u kávy či čaje, koláče nebo společenských her
- poradenství pro uživatele, přátele či rodinné příslušníky
- přednášky a besedy nejen o duševním zdraví

V Psychiatrické nemocnici v Opavě pořádala stanice 17BC každý měsíc Klub ( kromě července a srpna ) v prostorách kulturního domu, kde se setkávali bývalí i současní pacienti a psychoterapeutky, součástí programu byla i živá hudba k poslechu i tanci, a provoz bufetu, kde se prodávalo občerstvení. Pak byly ale Kluby omezené jen na čtyři za rok. V lednu 2019 se konal poslední klub, s čímž se pacienti nechtěli smířit, proto pár nadšenců založilo svépomocnou skupinu se zaměřením na duševní zdraví Klub otevřeného srdce, aby navázali na tradici opavských klubů.